601 20 33 10
teatriluzji@wp.pl

Magia
"Świat jest taki, jaki wyobrażasz sobie, że jest!"
- z Huny


"Jeżeli potrafisz coś zrobić lub myślisz , że potrafisz zrób to. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, potęgę i magię"
- J. W. GoetheMagia, cóż to oznacza - ludzie często używają określenia Magia w sytuacjach gdy , chcą opisać coś niezwykłego ,coś niezrozumiałego coś wspaniałego. Dlatego też spotykamy się z określeniami typu; "magia kina", "magia teatru" , magia świąt , magiczna chwila itp..

Magia sama w sobie jest wspaniała i zawiera te pierwiastki wcześniej wspomniane. Dlatego też nie bójmy się używać słowa MAGIA w stosunku do pokazów iluzjonistycznych – przecież te pokazy dają wrażenie niezwykłych , wspaniałych , niepojętych.

Magia po prostu istnieje !

Jednak zapewne interesuje was prawdziwa MAGIA. Zacznę więc od początku magią określa się działanie , które według przekonania działającego jak również obserwatora – wywołuje skutek zamierzony, najczęściej niezwykły, wspaniały, często niezrozumiały dla obserwatora, rzadziej dla działającego. Dla wykonującego działanie , jest to efekt przeważnie oczekiwany. Zwróćcie uwagę , że działania te i efekty tych działań nie muszą być niezgodne z prawami natury. Najczęściej - są z nimi zgodne.

Jak wiecie działaniami magicznymi zajmowali się i zajmują osoby posiadające wiedzę tajemną tzn. niedostępną dla wszystkich. Chcę tu wymienić Magów, Czarowników, Szamanów, Kapłanów, i innych Wiedzących. Aktualnie z pewnością możemy do nich zaliczyć również iluzjonistów.


Magowie w starożytności

DEDI – Egipski mag , który wykonywał sztuki na dworze królewskim Tutenchamona. Wykonywał między innymi zamianę głów u gęsi różnego koloru . Wzmianka o nim jest w papirusie , który znajduje się w muzeum Bode-Museum w Berlinie.

APOLONIUSZ Z TIANY – ok. 40- 120 r n.e był greckim filozofem dużo podróżował po świecie ,założył też swoją szkołę filozoficzną . Nauczał jak być szczęśliwym na tym świecie .W swoich podróżach zawędrował do Indii , gdzie zgłębiał nauki i praktyki tamtejszych mędrców i joginów. W swojej magicznej działalności porozumiewał się z bogami , potrafił też jak mówią pisma wskrzeszać zmarłych.


MISTRZ TWARDOWSKI


Lustro Twardowskiego


Pojawienie Ducha Barbary RadziwiłłównyHIPNOZA - jeszcze do niedawna uważana za czarodziejskie sztuki dziś wykładana na akademiach medycznych i stosowana w klinikach.Przy jej pomocy można wykonać wiele niezwykłych efektów zadziwiających największych racjonalistów, a wszystko to zgodne z naturą. W swoich działaniach hipnozę wykorzystywał Cagliostro ,Jon Dee , Alexander i wielu innych. Chcesz dowiedzieć się więcej o hipnozie zajrzyj na strony:

HUNA – prawdziwa magia ALCHEMIA INNE ASPEKTY MAGII …

Sator arepo tenet opera rotas.
Patron iluzjonistów – w swojej pracy wykorzystywał pokazy estradowe.


Proponowane lektury:

• „Wiedza tajemna w Egipcie" - Julian Ochorowicz
• „Zrób to o czym marzysz” – J.Canfield M.V.Hansen
• „Magia ,która pomaga żyć” – Marion Weinstein
• "Wielcy magowie i wróżbici" - Andrzej Donimirski
• "Magia cudów" - Max Freedom Long
• „Ukryta Moc„ - Joseph Murfy