601 20 33 10
teatriluzji@wp.pl

Efekty


Na tej stronie przedstawiam efekty, które prezentujemy w programach oraz takie, które opracowałem samodzielnie. Przedstawiam też propozycję efektów specjalnych do wykorzystania na scenie lub w innych miejscach. Posiadamy też stroje charakterystyczne.

Jest to tylko część propozycji - o inne proszę pytać.

Oprócz programów iluzjonistycznych wykonywałem efekty magiczne do przedstawień:
• „SOLARIS” w Teatrze Polskim,
• „Mistrz i Małgorzata „ w Teatrze Polskim,
• „Żołnierz królowej Madagaskaru” w Operze i Operetce,
• „ALMA-ART” – widowisko pantomimy szczecińskiej.

© Wszelkie prawa do powielania, wykorzystywania w całości lub części w jakiejkolwiek formie, bez zgody autora zabronione.

® GWIAZDKI Z NIEBA

Wykonawca łapie w powietrzu kolorowe gwiazdki, żółte i niebieskie. Chowa je w małym czarnym woreczku. Następnie rzuca w kierunku asystentki. Na chuście - którą dziewczyna trzyma w rękach pojawia się piękny gwiazdozbiór!

® LUSTRO TWARDOWSKIEGO

Jest to imitacja lustra Twardowskiego o wymiarze jak oryginał 560 x 465 mm + rama Na ramie napis złotymi literami po łacinie „LUSERAT HOC SPECULO MAGICAS TWARDOVIUS ARTES LUSUS AT ISTE DEI VERSUS IN OBSEQVIUM EST” Lustro prezentuje się publiczności – odbija obraz jak normalne lustro, trochę w odcieniu miedzi. Po wykonaniu „czarów” w lustrze pojawia się obraz Barbary Radziwiłówny lub innej osoby!

® ŻYWA LALKA

Iluzjonista trzyma przed sobą płachtę materiału , za tym parawanem porusza się lalka - jak w kukiełkach. Iluzjonista rozmawia z lalką następnie tańczą . Później lalka na chwilę chowa się za parawanem – a pojawia się - żywa asystentka!

ZIG-ZAG

Szafa, do której wchodzi asystentka , na zewnątrz widać jej twarz obie dłonie oraz stopę. Iluzjonista przebija szafę dwiema płytami o szerokości prawie jak szafa. Następnie środkowa część zostaje przesunięta w bok. Wygląda jakby asystentka była przecięta na trzy części. Pomimo to można z nią rozmawiać oraz porusza rękoma i nogą . Ponownie szafa jest zsuwana i asystentka wychodzi cała i na dodatek w zmienionym stroju!

METAMORFOZA

Duża skrzynia , w której asystentka zamyka iluzjonistę – dodatkowo w zawiązanym worku. Następnie staje na skrzyni rozwija tkaninę i w oka mgnieniu na skrzyni już stoi iluzjonista . Po otwarciu skrzyni w zawiązanym worku znajduje się asystentka w zmienionym stroju !

® STRZELANIE DO PUSZEK

Na scenie stoi stelaż z poprzeczną belką , na której stoją 4 puszki . Iluzjonista strzela z kolta do puszek w/g wskazań widzów wszystkie strąca . Następnie ochotnik z widowni próbuje zestrzelić puszki zachęcony nagrodą , jednak mu się to nie udaje, zawsze spadają inne puszki.

ZEGAR MENTALNY

Iluzjonista prezentuje widowni duży zegar na stojaku. Zegar składa się z przeźroczystego cyferblatu oraz jednej dużej wskazówki. Ochotnik z widowni wybiera dowolną godzinę – iluzjonista zakręca wskazówkę, po kilku obrotach wskazówka zatrzymuje się na wybranej godzinie, powtarza się to kilka razy! Za każdym razem inny widz dokonuje wyboru w różny sposób, może np. rzucać kości, nastawiać budzik itp.

® DETEKTOR KŁAMSTWA

Kask nakładamy na głowę widza, którego będziemy testować - do kasku podłączone są sondy zakładane na nadgarstki. Następnie widza sprawdzamy, zadając mu różne podchwytliwe i zabawne pytania. Gdy widz mówi prawdę – zapala się niebieskie światełko na kasku i jest emitowany przerywany dźwięk. Gdy kłamie - światło jest czerwone i ciągły dźwięk. Sterowanie pilotem.


® KOŁO FORTUNY / KOŁO MENTALNE

Magiczna spirala – efekt polega na tym , że widzowie wpatrują się kilkanaście sekund w kręcącą się spiralę następnie przenoszą wzrok na inny przedmiot lub sąsiada to co zaobserwują – zadziwi wszystkich. Można powiedzieć , że zostali zaczarowani lub zahipnotyzowani . Dwa rekwizyty w jednym ! Koło fortuny z 8 kolorowymi sektorami +FORTUNA średnica 60 cm na metalowym statywie. Łożyskowane. Koło możemy wykorzystać do zabaw z dziećmi lub do wróżb dla dorosłych.


SZTUCZNA GŁOWA ASYSTENTKI

Sztuczna głowa asystentki może być wykorzystana do efektów dużej iluzji np. „Księżniczka bez głowy” itp.

® LASKA MAGA

Elegancka laska Maga – dł.110 cm, rękojeść ozdobna oksydowana , posiada wiele ciekawych funkcji. W rękojeści znajduje się mocny magnes neodymowy oraz silne światło niebieskie. Laska może wibrować lub razić prądem .

WALIZKA Z DOLARAMI

Walizka dyplomatka pokazywana jest pusta - wrzucamy do niej trochę monet i banknotów i zamykamy. Po ponownym otwarciu okazuje się pełna banknotów.

® ŻARÓWKA

Zapalana w ręku mechanicznie lub magnetycznie. Żarówka jasna - jak naturalna. Waga ok. 50g. Nadaje się do lewitacji . Zasilana mini akumulatorkiem – można doładowywać.

LASKI DYNAMITU

Dwie laski dynamitu do wykonania efektów dymnych oraz jako dekoracja przed ”bombowym numerem”.

LATAJĄCE RYBY

Ryby wypełnione helem. Można nimi sterować przy pomocy pilota na podczerwień. Wielkość ryby z ogonem ok. 120 cm x 60 cm średnica . Niesamowite wrażenie ! Ryby unoszą się w powietrzu wykonując ruchy jak gdyby pływały w wodzie. Wspaniała iluzja . Do użytku wewnątrz pomieszczeń.